Promo video
2.ročník freestyle battle 
lišany 7.8.2021


Malé ohlédnutí za 2.ročník Freestyle Battle Lišany 7.8.2021

2.ročník Freestyle Battle Lišany 7.8.2021

SK Mek GYM, z.s.

Bylo to velké s impozantními výkony

V sobotu 7.srpna 2021 proběhl v Lišanech již 2.ročník street

workoutové soutěže Freestyl Battle Lišany.

Pořadatel sportovní akce SK Mek GYM, z.s.

v čele s Markem Haunerem a čtyřicetičlenným realizačním týmem vystavěl na zelené louce sportovní areál plnohodnotně připravený pro velkolepé sportovní klání a vyžití od těch nejmenších po dospělé. Rok trvající přípravy s propracovaností celého sportovního celodenního klání, zázemím pro širokou veřejnost s celkovou obslužností a to celé s odborným dohledem složek záchranného integrovaného systému.

Do posledního detailu propracované celkové rozložení areálu bylo velmi kladně ohodnoceno. Samotné workoutové hřiště, na kterém se soutěžilo bylo zakryto 6 metrů vysokou střechou a obklopeno zábranami, díky čemuž měli soutěžící dostatek prostoru na své výkony a zároveň nebyli omezováni urputným sluncem či v pozdějších hodinách deštěm. Zároveň bylo zázemí soutěže vybaveno i vlastní Stagemobile XL, na které se konaly jak doprovodné programy pořádajícího sportovního klubu, tak i samotné vyhlášení vítězů. Součástí soutěže byly také stánky sširokým výběrem občerstvení, ale také se zde objevily stánky firem, které zde mohly lidem představit své produtky, a ti si je mohli ochutnat či zakoupit.

Krásný sobotní den přilákal nadstandardní počet diváků od těch nejmenších pro které byla vytvořena plnohodnotná celodenní sportovní zóna, kde všechny děti byly odměněny motivačními výherními kartičkami s velkým výběrem věcných cen od sponzorských firem, zdarma cukrovou vatou a limonádou. Využití si našla i odpočinková baby zóna pro maminky a aby toho nebylo málo, odpoledním překvapením pro děti se stal nafukovací skákací hrad.

Nedílnou součástí celodenní akce a doplňkem byla vytvořena fitness zóna s profi tartanovým povrchem od firmy GUMEXkterou ocenili nejen soutěžící pro silovou a statickou přípravu svých výkonů, ale i mládež a veřejnost, vyzkoušet si mohli například dřepovací klec, bradla, expandery, druhy posilovacího náčiní do 120kg.

Samotný program byl doplněn soutežemi pro veřejnost např. výdrž ve stojce, na čas v počtech provedených dippů a vzporů. Ti nejlepší svalovci si odnesli hodnotné ceny od sponzorů a partnerů akce.

Odbitím 12h zahájil uvítacím slovem moderátor Bohdan Děmjaněnko samotnou soutěž kde byla představena porota ve složení, hlavní koordinátor soutěže Jan Holinec a v porotě zasedli veteráni workoutových soutěží Filip Sláma, Adam Doskočil, Pavel Novák. Ačkoliv bylo do soutěže předem registrováno několik dívek, tak na místo nedorazila bohužel žádná a proto soutěž probíhala jen v mužském podání.Jako první se představila lehká váhová kategorie mužů do 75kg kde se registrovalo 9 soutěžících a po ní následovala těžká váhová kategorie mužů nad 75kg kde se registrovalo 6 soutěžících. Po kvalifikačním kole přišel krátký odpočinek kde porota po sečtení bodů se uskutečnilo semifinále, ve kterém se proti sobe utkali jednotliví soutěžící dle počtu bodů v prvním kole, a to ve dvou 45 sekundových kolech. Vítězi duelů nebyli vyhlašováni ihned po skončení kola, ale na to, kdo z dvojice postoupí si museli všichni počkat až po docvičení všech soutěžících.

Pauza před začátkem dalšího kola byla vyplněna doprovodným programem SK Mek GYM a prezentaci vlastní taneční choreografie MTV Dance předvedla lektorka Karolína Trnková, poté následovala společná taneční exhibice dětí z oddílů MTV Dance a Street Dance.

Následovalo vyhlášení 4 finalistů z lehké váhové kategorie a 3 z těžké, kteří se spolu najednou utkali opět ve dvou 45 sekundových kolech. Tady už nebyl čas na žádné šetření sil a kluci zde opravdu předvedli dechberoucí výkony, které si přes zimní přípravu pilovali. V rámci toho, že se většinou jednalo o předvádění spíše statických prvků, tak ty akrobatické zde byly publikem o to více oceňované. Velkolepé a především návazné dynamické prvky zde předváděli v podstatě jen dva soutěžící, kdy jeden z nich si stejně jako v loňském roce nešťastně utrhl sadu mozolů. Ty mu přítomní pohotoví příslušnící záchranné služby rychle zalepili a on tak mohl jít bez jakéhokoliv zaváhání zkusit chytit swing 720, který mu bohužel nevyšel a tak dále pokračoval jen točením veletočů. Tímto finalistou byl místní mladík jménem Josef Vejvoda, který svými vystoupeními přesvědčil porotu o tom, že si jeho výkony zasloužily ocenit prvním místem na stupni.

Před vyhlášením proběhly ještě dvě doprovodné soutěže a to o nejvyšší počet muscle upů, kterých padlo hned 18 a vítěz si domů odvezl tašku plnou CBD produktů, a o nejvyšší počet shybů, kdy si stejný člověk za 32 opakování domů odvezl tašku plnou zdravých potravin. V celkovém součtu se těchto jednotlivých soutěží zúčastnilo poměrně dost zájemců, kteří se třeba přijeli na Freestyle jen podívat, ale nakonec byli rádi, že si mohli také zasoutěžit a porovnat své síly.

Po této soutěži na Stage pokračovaly doprovodné programy sportovního klubu Mek GYM, individuálním vystoupením talentovaných tanečnic MTV Dance a talentovaného tria starších děvčat pod vedením lektorky Street Dance Lucie Kounovské. Svoji prezentaci jumpingu představili lektorky Alice Trnková a Nikola Bystrá, které přilákaly svým energicky nabitým vystoupením na pódium dívky i malé holčičky a společně si zaskákaly, ceny od sponzorů za jejich výkony udělali velkou radost.

Před samotným vyhlašovacím ceremoniálem proběhlo pódiové roztancování publika lektorkou Janou Lutišanovou společně s celým realizačním týmem v latinskoamerickém rytmu a songem covidové písně Jeruzalémy.

A jak vlastně soutěž dopadla a kdo se umísti na stupních vítězů a tím získal za svůj sportovní výkon originální skleněné trofeje, diplomy a hodnotné ceny, které předávali paní Jarmila Fabišková majitelka firmy STOPROBEK Krupá u Rakovníka, Marek Hauner předseda SK Mek GYM a hlavní koordinátor workoutové soutěže Jan Holinec.

Freestyl muži lehká váhová kategorie do 75kg

1.místo Josef Vejvoda- Lužná u Rakovníka

2.místo David Šrédl- Rakovník

3.místo Daniel Toman- Pardubice

Freestyl muži těžká váhová kategorie nad 75kg

1.místo Petr Lešák- Stará Paka

2.místo Vova Sidej- Praha

3.místo Jakub Novotný- Zdiby

Titul absolutního vítěze workoutové soutěže podle počtů bodů z finálového kola se stal Josef Vejvoda, který si domů odnesl přenosná bradla od firmy WOclub.

Ceny pro vítěze byli předány a proběhlo závěrečné poděkování Alice Trnkové za celý sportovní klub Mek GYM předsedovi a organizátorovi Markovi Haunerovi za jeho velké pracovní úsilí, odhodlání a respekt v přípravách battlu a to předáním obrovského fitness dortu. Program se přesunul k volné zábavě o kterou se postarala rakovnická kapela Rock Slaves, celodenní akce probíhala do pozdních nočních hodin a stal se z ní tak plnohodnotný celodenní zážitek.

Celodenní sportovní akce by se neobešla bez hlavních partnerů: Mek GYM, obce Lišany u Rakovníka, Středočeského kraje a firmy STOPROBEK střešní systémy Krupá u Rakovníka.

Partnery akce: LUPOFIT, AGRIPOS, TRUHLÁŘSTVÍ Vališ, GUMEX, MPD plus Rakovník, KRABEC Stavebniny, Petr Kabele, Júlie, David, Altány JL, Rakovnický BAKALÁŘ, Město RAKOVNÍK, HEROLD, Salon ELLIS, ČUS, Procter and Gamble Rakovník

Mediální partneři: Ronnie.cz, Streetworkout.cz, RELAX Rádio, Rakovnický deník, Raport.

Výše zmíněným a ostatním partnerům patří velké poděkování za podporu.

Naším cílem je zapojení dětí, mládeže a široké veřejnosti v důležitém životním stylu a tím je zdravý pohyb. Připravy na 3. ročník se rýsují a víme, že nezůstaneme u prezentace jednoho battlu. Velké poděkování patří celému realizačnímu týmu, který se postaral nejen o celodenní obslužnost.

Shrnul po samotném finále soutěže 

předseda SK Mek GYM, z.s. Marek Hauner.